CROSSFITNESS

CROSSFITNESS

Najprościej Crossfitness to uniwersalny zestaw ćwiczeń, które wykonywać mogą wszyscy. Doświadczenie i sprawność trenujących są na drugim planie, bo w trakcie tych zajęć sami możemy wyznaczać sobie granice i modyfikować obciążenia pod okiem doświadczonego instruktora.

Założeniem Corssfitness jest rozwój ogólnej sprawności fizycznej składającej się z wszystkich  cech motorycznych człowieka:

Wydolności, wytrzymałości, siły, gibkości, szybkości, koordynacji, zwinności, równowagi.

Powyższe cechy rozwijane są przy pomocy wzajemnie przeplatanych ćwiczeń kondycyjnych, gimnastycznych i siłowych. Treningi charakteryzują się ciągłą zmiennością oraz wysoką intensywnością.

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich. Każde z ćwiczeń ma kilka etapów trudności, aby niezależnie od stopnia zaawansowania każdy mógł je wykonać. Różnica polega na obciążeniu i stopniu intensywności, rodzaje ćwiczeń pozostają bez zmian.

Każdy może trenować Crossfitness –dorośli, osoby starsze, mężczyźni i kobiety, Ci silni i Ci z nieco słabszą kondycją.

Crossfitness to zabawa, radość ruchu i nauki ciągle nowych elementów, sportowe wyzwania i przełamywanie barier. Crossfitness to autentyczna społeczność, która razem trenuje, wspiera się i motywuje, dzieli wrażeniami i cieszy ze wspólnych efektów.

Crossfitness wymaga od Ciebie zaangażowania, charakteru i siły woli, aby dobrze trenować i osiągać zamierzone efekty. Zapomnij o godzinnym marszu na bieżni i maszynach na siłowni. Postaw wyzwanie sobie i swojemu ciału, a szybko zrozumiesz czym naprawdę jest Crossfitness.