ENSHIN KARATE

Enshin Karate

Enshin Karate jest nowoczesnym stylem łączącym elementy karate, judo oraz aikido. Zajęcia  skierowane są do osób w każdym wieku. Na treningi uczęszczać mogą przedszkolaki, młodzież i osoby dorosłe.

Cały proces szkolenia to połączenie treningu ogólnorozwojowego oraz specjalistycznego.

Treningi Enshin dla najmłodszych

Szkolenie najmłodszych adeptów ma na celu niesienie pomocy w prawidłowym rozwoju psychofizycznym dziecka. Planując zajęcia grupowe zawsze uwzględniamy indywidualne możliwości każdego dziecka. Plan treningowy dla najmłodszych jest ułożony  tak, aby minimalizował ryzyko kontuzji.

Nasi najmłodsi uczestnicy mają tak przygotowane treningi, aby w pierwszych etapach szkolenia wykształcić odpowiednie podstawy oraz maksymalnie wykorzystać ich niezliczone pokłady energii. Jest to niezwykle ważna droga prowadząca do kształtowania umiejętności walki wręcz. Celem tych zajęć jest kształtowanie prawidłowego rozwoju dzieci. Niezwykle ważne jest to, że podczas zajęć dzieci uczą się dyscypliny oraz wzajemnego szacunku, spokoju i opanowania, a  cały proces  w dużej mierze  odbywa się za pośrednictwem ulubionej formy zajęć,  zabawy.

Młodzież

Młodzież po przejściu etapu przygotowawczego bierze udział w profesjonalnie przygotowanych treningach. Świadomość celowości treningu wpływa na doskonalenie umiejętności technicznych. Stopniowo wprowadzany jest specjalistyczny sprzęt taki jak: tarcze treningowe, worki bokserskie, skakanki, piłki lekarskie itp. Sprzęt wprowadza nowe możliwości treningowe oraz wpływa na efektywny rozwój zajęć.Stretching jest bardzo ważny elementem treningów we wszystkich etapach szkolenia, na tym etapie zwraca się szczególną uwagę na to aby każda sesja treningowa zakończyła się krótkim  rozciąganiem. Młodzież doskonali szybkość – ćwiczenia ukierunkowane są na wykonywanie określonych czynności ruchowych w określonych warunkach, w jak najkrótszym czasie. Ćwiczenia te przygotowują młodzież do późniejszych walk, których tempo bywa naprawdę duże, a często szybkość decyduje o wygranej.Na tym etapie pojawiają się coraz mocniejsze treningi siłowe, dzięki którym uderzenia, kopnięcia czy chwyty wykorzystywane podczas walki mają większą moc.

Dorośli

Zajęcia Enshin Karate przygotowane dla dorosłych ukierunkowane są przede wszystkim na poprawienie kondycji fizycznej. Zajęcia karate dla dorosłych to nie tylko pozytywny wpływ na samopoczucie, poprawienie kondycji fizycznej, ale również kształtowanie oraz doskonalenie takich cech jak: równowaga emocjonalna, hart psychiczny, odporność na stresy, umiejętność psychicznej adaptacji do zmieniających się warunków. Treningi to odskocznia od życia codziennego, które uczą zdyscyplinowania, odpowiedzialności i wytrwałości w pokonywaniu trudności.